вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne płoty z drewna

Trwałe ogrodzenia z drewna

Nieadekwatnie konserwowane płoty z drewna szybko się zużywają oraz mogą nieodwracalnie zgubić swój pierwotny wdzięk oraz własności. Decydując się na używanie drzewa na płot warto poznać sposoby konserwacji i pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy zdołamy napawać się jego pięknem przez wiele lat.

Wszelakie prace konserwujące płot z drewna trzeba rozpocząć od odpowiedniego oraz starannego przygotowania materiału na płot, bowiem od tego zależy efekt końcowy naszych robót. Przed użyciem produktów do ochrony i dekoracji sztachet z drewna niezbędne jest oszacowanie, czy drewno jest czyste, suche i czy nie dźwiga symptomów biokorozji. Dopiero po zwieńczeniu obróbki drewna na ogrodzenie możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, głównie w przypadku gołego drzewa ogrodzeniowego, winnyśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu fachowego, jaki chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i owadami. Gdy konserwujemy już nasze ogrodzenie przed progresem biokorozji, należy nanieść następne preparaty, jakie zabezpieczą je przed warunkami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli potrzebujemy zdołać zachować naturalny odcień drzewa naszego ogrodzenia, winniśmy zastosować achromatyczny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu płotu sprecyzowanego atramentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący czy też lakierobejcę.

W pierwszym przypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, zakonserwuje ogrodzenie od wewnątrz, ale nie utworzy na jego nawierzchni ochronnego filmu. Ochronione w ten sposób ogrodzenie zostanie matowe i przyjemne w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej oraz trwalszej ochronie płotu, powinniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który efektywniej niż w przypadku impregnatu kamufluje ogrodzenie przed ujemnym wpływem warunków atmosferycznych.

Jak widać żeby ogrodzenia z drewna były trwałe trzeba przeznaczyć im dużo uwagi oraz troski.

Totalnie inaczej jest w wypadku ogrodzeń plastikowych. Ten model ogrodzeń jest w całości odporny na czynniki atmosferyczne dzięki czemu nie potrzebuje konserwacji. Ogrodzenia PCV nie podlegają również biokorozji stądtoteż dogadzają swoim właścicielom przez długie lata.

Комментариев нет:

Отправить комментарий